Welkom, Gasten
Gebruikersnaam: Wachtwoord: Onthoud mij
De layout van het forum heeft een wijziging ondergaan. Zo zijn er nu tabbladen voor het sneller en beter navigeren. Rechtsboven is een knopje toegevoegd waarmee je het bovenste gedeelte kunt minimaliseren. het tonen van berichten en onderwerpen is wat compacter geworden.
Lees meer...
  • Pagina:
  • 1

Onderwerp: Hoe gaan de fuchsia's naar hun winterverblijf?

Hoe gaan de fuchsia's naar hun winterverblijf? 25 jan 2018 12:02 #1

  • Dhr. P. Korpershoek, te Middelharnis
  • Offline
  • Berichten: 2
Ik heb zo'n 200 fuchsia's. Het 2e of 3e jaar dat ik lid was geworden van de fuchsiavereninging kreeg ik van een lid 150 fuchsia's. Deze heb ik gesnoeid en weggezet in winterberging. Prima niets aan de hand. In de jaren daarop werd ik, ondanks bespuiten met admire, wel eens onaangenaam verrast door afgevreten planten. Al snel ben ik overgestapt om na de snoei eind oktober alle planten te verpotten. Mochten er larven van de taxuskever inzitten dan ben je er 'snel' bij. Ik wacht niet meer op de potgrond, die de 1e wk van febr. wordt geleverd.
De bij het overpotten van de fuchsia's vrijkomende grond, veelal in december en januari, doe ik in zakken en laat die staan voor de volgende overpotbeurt. Ik voeg er dan een hoeveelheid kunstmest, zaagsel van kettingzaag en/of tafelcirkelzaag en nieuwe tuinturf aan toe.
Dit doe ik al jaren en tot tevredenheid. Wel zorgen dat de grond voldoende nat is.
m.v.gr.
Paul K.

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

Hoe gaan de fuchsia's naar hun winterverblijf? 15 nov 2015 11:52 #2

  • Dhr. B.A. Krooshoop, te Heesch
  • Offline
  • Berichten: 1
Het is november en binnenkort worden de fuchsia's opgeborgen in hun 'winterverblijf'. Is het nu tijd voor nieuwe potgrond of is het beter deze te geven als ze in het voorjaar weer buiten worden gezet?
Is het nodig elk jaar de potgrond te vernieuwen?
Wat is goede potgrond om te gebruiken?
Groet,
Ben.

Gelieve Inloggen om te deelnemen aan het gesprek.

  • Pagina:
  • 1